Правила підписання договору на поставку комунальних послуг в 2018 році: Закон України «Про ЖКГ»

Українським законодавством визначено обов’язкове підписання договору про надання житлово-комунальних послуг.

Правила підписання договору з постачальниками ЖКП прописані в Законі України «Про житлово-комунальні послуги» №2189-VIII від 09.11.2017. Затверджений документ вступить чинності 10 червня 2018 року.

Портал Domik.ua повідомляє, який порядок підписання договорів на надання ЖКП буде діяти в Україні в II половині 2018 року.

У ст. 12 закону значиться, що надання ЖКП здійснюється виключно на договірних засадах. Документ розробляється згідно з типовими або зразковим договорами, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Допускається розробка документа для різних моделей організації договірних відносин або категорій споживачів.

Яку інформацію слід вказати в договорі про надання ЖКГ?

В законі передбачені обов’язкові пункти, які повинні прописуватися в договорі. Істотними умовами договору про надання житлово-комунальної послуги виступають:

1. Перелік послуг.

2. Вимоги до якості послуг.

3. Права і обов’язки сторін.

4. Відповідальність сторін за порушення договору.

5. Ціна послуги.

6. Порядок оплати послуги.

7. Порядок та умови внесення змін до договору, в тому числі за ціною послуги.

8. Термін дії договору, порядок і умови продовження його дії і розірвання.

Порядок підписання договору на надання ЖКП

Договір на поставку житлово-комунальних послуг підписують дві сторони – компанія-постачальник ЖКП і споживач. «Договір про надання комунальних послуг укладається строком на рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного терміну жодна зі сторін не повідомить письмово іншу про відмову, договір вважається продовженим на черговий однорічний термін », – йдеться в ст. 13 закону.

У яких випадках договір не вимагає офіційного підписання

Розробити проект договору про надання комунальних послуг або змін в документ право і компанія-постачальник послуги, і споживач. У законі значиться вимога – розроблений проект складається відповідно до типового договору.

Якщо постачальник послуги протягом 30-ти днів після отримання проекту договору від споживача не повідомив про відмову його підписання, не надав заперечень або протоколу розбіжностей і продовжує поставляти комунальну послугу, то документ вступає в силу автоматично. У такій ситуації постачальник послуги буде виконувати норми договору, який надав споживач.

Договір підписується на рік з подальшою пролонгацією

Аналогічне правило діє і при підписанні договору споживачем. Якщо постачальник послуги надав свій варіант документа і споживач протягом 30-ти днів не відмовився від його підписання, при цьому продовжує користуватися комунальної послугою, варіант договору компанії вступає в силу.

Правила надання ЖКП при відмові від підписання договору

В законі передбачено право і споживача і постачальника послуги відмовитися від оформлення договору. Якщо споживач необгрунтовано відмовиться підписувати документ, то компанії-постачальнику послуги дозволяється припинити надання ЖКП. Відмова споживача, при цьому, не звільняє його від обов’язку сплачувати фактично спожиті комунальні послуги.

При відмові компанії підписувати договір, споживач має право повторно звернутися в компанію.

За матеріалами: Domik.ua-нерухомість